Wymodeluj idealną sylwetkę dzięki liposukcji kawitacyjnej

Bardzo często zdarza się, że mimo usilnych starań nie jesteśmy w stanie osiągnąć zadowalającej nas sylwetki. Dobijamy się morderczymi treningami, staramy jeść zdrowo, a waga i tak stoi w miejscu. Nic dziwnego, że wobec takich przeciwności można się załamać i porzucić wszelkie starania szybciej.

Nie warto jednak poddawać się zbyt szybko. W przypadku, gdy ciążą nam niechciane kilogramy, które pozostały po ciąży czy chorobie, zastanówmy się lepiej nad rozwiązaniami, które proponuje dziś medycyna estetyczna. Jeśli chcemy szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej, doskonałym rozwiązaniem może okazać się bowiem zabieg liposukcji kawitacyjnej.

Na czym polega zabieg liposukcji kawitacyjnej?

Liposukcja kawitacyjna, inaczej nazywana liposukcją ultradźwiękową, to zabieg który polega na rozrywaniu błony komórkowej tkanki tłuszczowej. Ultradźwięki o dość niskiej częstotliwości wykonują swoisty masaż głębszych warstw naszej skóry, i usprawniają układ krążenia. Z tego powodu omawiany zabieg bardzo często polecany jest też osobom walczącym z cellulitem.

Z racji tego, że cały proces odbywa się tu za pośrednictwem fal ultradźwiękowych, nie należy mylić go z klasycznym zabiegiem liposukcji. W trakcie takowego dochodzi bowiem do odsysania tłuszczu. Operacja jest skomplikowana i wymaga nacięć na skórze, a także pełnej narkozy.

W przypadku liposukcji ultradźwiękowej mamy natomiast do czynienia z zabiegiem nieinwazyjnym, który nie wymaga ani skalpela, ani narkozy. W zasadzie tuż po jego wykonaniu, można wrócić do wszystkich codziennych obowiązków. Ciepło, które towarzyszy nam w trakcie zabiegu jest wprost odprężające, dlatego nie ma tu mowy o bólu.

Co więcej, liposukcja kawitacyjna może zostać wykonana praktycznie na całym ciele. Obszary, które najczęściej poddawane są ultradźwiękom, to jednak pośladki, nogi, uda i ręce, a także miejsca w których tworzą się tak zwane boczki. Zabieg nie jest jednak wskazany w okolicach pach, szyi, zgięć kolan i genitaliów.

Przebieg zabiegu i jego dwa etapy

modelowanie sylwetki lubliniecCały zabieg podzielić można na dwa etapy. W ramach pierwszego rozgrzewa się tkanki za pomocą specjalnej głowicy, która wykorzystuje promieniowanie podczerwone. Dzięki temu dochodzi do upłynnienia tkanki tłuszczowej i przygotowania organizmu do kolejnego kroku.

Drugi etap liposukcji kawitacyjnej, to już poddawanie poszczególnych partii ciała ultradźwiękom. Nadmiar tłuszczu zostaje usuwany z organizmu, a my możemy cieszyć się nową sylwetką. By tak się jednak stało, a efekty były w stu procentach zadowalające zabiegowi należy poddawać się regularnie. Zaleca się, by zrobić to mniej więcej od 6 do 10 razy. Liczba uzależniona jest od ilości tkanki tłuszczowej i obszaru, który się z nią zmaga.

Pamiętajmy jednak, że przy tendencji do tycia czy dość poważnych problemach z otyłością, musimy wspomagać się też innymi nawykami. Między innymi zdrową i zbilansowaną dietą, a także odpowiednio dobranymi ćwiczeniami fizycznymi. Efekty, które chcemy utrzymać na dłużej wymagają bowiem odrobiny starań w tym zakresie.

Gdzie wykonać liposukcję kawitacyjną?

Nie wszystkie gabinety medycyny estetycznej oferują wykonanie zabiegu liposukcji kawitacyjnej. Jednym z miejsc, w których możemy się jej poddać jest jednak Studio Figura Lubliniec. Modelowanie sylwetki w Lublińcu wykonywane jest także za pomocą elektrostymulacji. Metoda ta pozwala na pozbycie się tkanki tłuszczowej bez większego wysiłku – wykorzystywane są do tego elektrody stymulujące mięśnie.

Na miejscu znajdziemy kompleksowe programy wspomagające odchudzanie, możliwość dobrania indywidualnej diety i skutecznego planu treningowego, a także stały dostęp do wykwalifikowanego w zawodzie personelu. Wśród zabiegów znajdziemy zaś elektrostymulację, limfodrenaż oraz opisywaną powyżej liposukcję kawitacyjną. Połączenie nowoczesnych technik i najskuteczniejszych technik sprawia, że jest to jedno z najlepszych miejsc tego typu w okolicy.